Obvestilo o spremembi govorilnih ur, doc. dr. Petra Golja

Zimski semester: po dogovoru: Petra.Golja@bf.uni-lj.si Letni semester: torek od 10.00 do 11.00 (po predhodni najavi na petra.golja@bf.uni-lj.si)

Obvestilo o spremembi govorilnih ur, doc. dr. Anja Hellmuth Kramberger

zimski s.: ponedeljek 12.00 do 14.00 letni s.: po dogovoru (agrath@web.de ali anja.hellmuth-kramberger@ff.uni-lj.si)

Obvestilo o spremembi govorilnih ur, doc. dr. Nastja Rogan Šmuc

zimski s.: po dogovoru (nastja.rogan@guest.arnes.si) letni s.: po dogovoru: nastja.rogan@guest.arnes.si

Obvestilo o spremembi govorilnih ur, izr. prof. dr. Katarina Katja Predovnik

Zimski semester: sreda od 15.00 do 16.00 Letni semester: torek od 14.30 do 15.30

Pred. D. Grosman - odpoved pedagoškega procesa

Pred. D. Grosman obvešča, da danes, dne 21. 2. 2017, pedagoški proces zaradi bolezni odpade.

20.02.2017

Knjižnica, torek 21.2.

Knjižnica bo v torek, 21.2. (zaradi bolezni) odprta po skrajšanjem urniku - od 10. do 13. ure.

20.02.2017

ANE - sprememba začetka pedagoškega procesa

Pedagoški proces pri predmetu Arheologija neolitika in eneolitika v Evropi in Aziji se bo začel v sredo, dne 1. 3. 2017 in ne 22. 2. 2017, kot je bilo prvotno napovedano.

17.02.2017

Začetek pedagoškega procesa v letnem semestru š. l. 2016-17

Terminski razpored:

DATOTEKE
zacetek_pedagoskega_procesa_letni_semester_16-17_1.pdf

17.02.2017

Ciklus predavanj doc. dr. Maxima Mordovina z Oddelka za madžarsko srednjeveško in novoveško arheologijo Univerze Eötvös Loránd v Budimpešti

Oddelek za arheologije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi na predavanja, ki jih bo v okviru učiteljske izmenjave v programu Erasmus+ izvedel doc. dr. Maxim Mordovin z Oddelka za madžarsko srednjeveško in novoveško arheologijo Univerze Eötvös Loránd v Budimpešti.

Dr. Mordovin je po izobrazbi arheolog in zgodovinar. Na univerzi ELTE v Budimpešti poučuje arheologijo srednjega in zgodnjega novega veka ter izbrane teme iz zgodovine srednjega veka in osmanskega obdobja. Kot raziskovalec se posveča predvsem raziskavam gradov in plemiške materialne kulture s poudarkom na obdobju med 10. in 12. stoletjem, v zadnjem času pa proučuje arheološke sledi mednarodne trgovine s tekstilom. Vodil ali sodeloval je pri več arheoloških izkopavanjih gradov in drugih naselbinskih najdišč iz obdobja srednjega in zgodnjega novega veka na Madžarskem, Slovaškem in v Romuniji, pa tudi pri izkopavanjih utrdbe Tolebi – 'Khiam' v Kazahstanu in tela  Grdi-Tle v Iraku (Kurdistan).

Predavanja bodo v angleščini. Potekala bodo v prostorih Oddelka za arheologijo na Zavetiški ulici 5 po sledečem razporedu:

DATOTEKE
mordovin-program_gostovanja.pdf

15.02.2017

Knjižnica v petek

Zaradi izobraževanja bo v petek, 17.2., knjižnica odprta od 10:45 do 13:00.

13.02.2017

Knjižnica v torek, 14.2.

Zaradi sestanka OHK bo jutri, 14.2., knjižnica odprta od 10:15 dalje.

13.02.2017

Vabilo na prvo cepljenje proti Klopnemu meningoencefalitisu za študente prvih letnikov arheologije, etnologije, geografije in umetnostne zgodovine

Študente prvega letnika Filozofske fakultete vabimo na prvo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje bo v petek, dne 17.2.2017 od 7. do 12. ure, v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4. O uri cepljenja boste obveščeni po elektronski pošti.

S seboj obvezno prinesite kartice zdravstvenega zavarovanja, cepilne knjižice ter potrdila o vpisu.

Zaradi narave študijskega programa lahko študenti na praktičnih vajah pridete v stik s klopi, kar pomeni tveganje za okužbo z virusom klopnega meningoencefalitisa.

Proti klopnemu meningoencefalitisu lahko preventivno ukrepamo s cepljenjem.

Na podlagi prvega odstavka 25. člena Zakona o nalezljivih boleznih (UL RS, št. 33/06) in Pravilnika o določitvi programa cepljenja in zaščite z zdravili za posamezno leto je v 2. poglavju opredeljeno cepljenje in zaščita s specifičnimi imunoglobulini za učence, dijake in študente za vsako šolsko leto.

V okviru Programa cepljenja in zaščite z zdravili za tekoče leto je za  študente, ki so pri praktičnih vajah izpostavljeni nevarnosti okužbe s klopnim meningoencefalitisom, obvezno cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu.

Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu je plačano iz sredstev obveznega zdravstvenega zavarovanja in je  za študente vaše fakultete brezplačno.

Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu za študente obveznike izvaja Zdravstveni dom za študente Univerze v Ljubljani.

Prosimo vas, da se cepljenja zanesljivo udeležite.

Bazično cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu se praviloma opravi s tremi odmerki  (1. odmerek: dan 0, 2. odmerek: čez 1 mesec, 3. odmerek: 5-12 mesecev po 2. odmerku). Prvo revakcinacijo se opravi z enim odmerkom cepiva po treh letih, naslednje revakcinacije sledijo na pet let.

Vse dodatne informacije najdete na spletni strani Zdravstvenega doma: http://www.zdstudenti.si/cepljenja-studentov/cepljenje-proti-klopnemu-meningoencefalitisu

09.02.2017

Tajništvo

Zaradi izobraževanja v tajništvu ne bo uradnih ur od ponedeljka, dne 13. 2. 2017, do četrtka, dne 16. 2. 217.