Doc. dr. Ana Sarah Lunaček Brumen prejela priznanje Univerze Arba Minch

Doc. dr. Ana Sarah Lunaček Brumen z rektorjem in prorektorjem Univerze Arba Minch

Doc. dr. Ana Sarah Lunaček Brumen z rektorjem in prorektorjem Univerze Arba Minch

Univerza Arba Minch iz Etiopije je doc. dr. Ani Sarah Lunaček Brumen z Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (UL FF) podelila priznanje za posebne zasluge pri vzpostavljanju sodelovanja med Univerzo v Ljubljani in Univerzo Arba Minch.

Ana Sarah Lunaček je v zadnjih letih vzpostavila poglobljeno sodelovanje med UL in šestimi afriškimi univerzami, kar je med drugim posledica njenega dolgoletnega raziskovalnega dela v Afriki (Nigru, Libiji, Maroku, Tanzaniji in še kje). S tem je omogočila institucionalni okvir, na osnovi katerega so po dolgih desetletjih ponovno začeli prihajati afriški študenti in učitelji v Slovenijo, našim učiteljem, študentkam in študentom pa omogoča dragocene medkulturne in študijske izkušnje. Poleg tega je letos že drugo leto zapored na FF organizirala mednarodni simpozij v sodelovanju z afriškimi univerzami. 

Doc. dr. Ani Sarah Lunaček Brumen iskrene čestitke za prejeto priznanje in pomembno delo na področju mednarodnega sodelovanja.

Zadnje novice

27th Neolithic Seminar: Neolithic ontologies. Rethinking radical alterity of the Eurasian Neolithics

Letos bo potekal že 27. Neolitski seminar

Conference ASMOSIA XIV: call for papers

Amosia XIV

“DOCUMENTING COPTIC MONASTIC HERITAGE” PROJECT

Matjaž Kačičnik 2018 © Endangered Hermitages Project = Documenting Coptic Monastic Heritage Project