100 let študija arheologije

V študijskem letu 2023/2024 praznujemo 100 let od uvedbe študija arheologije na Filozofski fakulteti

Obletnico obeležujemo z raznimi aktivnostmi.

V soboto, 21. oktobra 2023, nas med 9.00 in 15.00 najdete na Stojnici za stoletnico pred Mestno hišo.

Med 9. in 11. novembrom 2023 bo potekal 26. Neolitski seminar na temo Evrazijski neolitiki: kako so se kulture in družbe razvijale in zakaj je to pomembno

Sodelovali bomo v sklopu medfakultetnega projekta Novembra smo: na ALUO (lokacija Tobačna) bo 16. novembra 2023 odprtje naše vitrine meseca Zvok davnine, 30. novembra 2023 pa filmski večer Popotovanja skozi čas in prostor.

Sledila bo konferenca z naslovom Študije keramike v Sloveniji, ki bo potekala 8. decembra 2023. V petek, 15. decembra 2023, sledi Arheometrična delavnica za keramiko, namenjena udeležencem konference, ki jo organiziramo v sodelovanju z Oddelkom za geologijo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Konferenca bo prva v novi seriji tematskih srečanj z naslovom Ljubljanski arheološki seminarji, ki jih nameravamo odslej vsako leto organizirati na našem oddelku.

Obletnico bodo spremljala tudi Gostujoča predavanja ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Več drugih dogodkov ob stoletnici študija arheologije v Sloveniji se bo zvrstilo v letu 2024.