42. mednarodni slovenistični znanstveni simpozij Obdobja: Slovenska literatura in umetnost v družbenih kontekstih

Vabljeni na 42. mednarodni slovenistični znanstveni simpozij Obdobja z naslovno temo Slovenska literatura in umetnost v družbenih kontekstih, ki bo med 15. in 17. 11. 2023 potekal v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani.

Prireditev, ki bo potekala v organizaciji Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik pri Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete, bo v sredo, 15. 11. 2023, ob 9.00 odprl doc. dr. Andraž Jež, predsednik 42. simpozija Obdobja, udeležence pa bodo nagovorili: prof. mag. Matjaž Drevenšek, prorektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Hotimir Tivadar, namestnik predstojnice Oddelka za slovenistiko Filozofske fakultete. Med pozdravnimi nagovori bo nastopil glasbenik Rok Zalokar. Program simpozija, na katerem bo 51 udeleženk in udeležencev iz 10 držav predstavilo 47 referatov, najdete na tej povezavi. Kot poslušalci se lahko simpozija udeležite brez plačila kotizacije.