Vabljeni k spremljanju pogovora z naslovom Čemu služijo muzeji in galerije danes – javnosti ali samovolji ministra za kulturo?, ki bo v petek, 11. decembra 2020, ob 10.00 uri na Yotube povezavi.

S svojimi prispevki bodo nastopili: prof. dr. Božo Repe (Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete), dr. Aleksandra Berberih Slana (Muzej narodne osvoboditve Maribor), dr. Andrej Smrekar (Narodna galerija Ljubljana), Zdenka Badovinac (Moderna galerija Ljubljana), dr. Ingrid Slavec Gradišnik (Inštitut za slovensko narodopisje ZRC SAZU), Matevž Čelik (samostojen kulturni delavec), izr. prof. dr. Sašo Jerše (Oddelek za zgodovino Filozofske fakultete), Alenka Pirman (doktorandka heritologije na Filozofski fakulteti), izr. prof. dr. Jože Hudales (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete), prof. dr. Rajko Pirnat (Pravna fakulteta UL) in Alenka Černelič Krošelj (Posavski muzej Brežice) ter zasl. prof. ddr. Rudi Rizman (Filozofska fakulteta). Uvodni nagovor bosta imela dekan Filozofske fakultete prof. dr. Roman Kuhar ter predstojnik Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo izr. prof. dr. Jaka Repič. Pogovor bo vodil prof. dr. Božidar Jezernik.

Vabilo

19. 10. 2020