Enakost spolov v jeziku in sliki

V sredo, 23. marca 2022, ob 13. uri vabljeni v 3. nadstropje Filozofske fakultete na dogodek Enakost spolov v jeziku in sliki v okviru Dnevov enakosti spolov na FF, na katerem bodo študentke germanistike predstavile svoje študije primerov. Izsledke o spolno občutljivi rabi jezikovnih in nejezikovnih sredstev v različnih besedilih z nemškega govornega prostora bodo predstavile v obliki kratkih predstavitev znanstvenih plakatov. Na dogodku bodo sodelovale: Lea Košmrlj, Tina Brezner, Larina Griessler, Nika Vidrih in Roberta Kostadinovska.

Predstavitev bo potekala v živo  na hodniku Oddelka za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko v 3. nadstropju Filozofske fakultete.

Dogodek bo moderirala izr. prof. dr. Janja Polajnar Lenarčič, ki je delovala tudi kot mentorica predstavljenih študij.

Več:

• Lea KošmrljPrimerjalna analiza spolno občutlijve rabe jezika v spletni predstavitvi berlinskih univerz Freie Universität Berlin in Humboldt-Universität zu Berlin ter Filozofske fakultete UL,
  • Tina BreznerGott* (slov. Bog*) – spolno občutljiva raba jezika na spletnih straneh nemške protestantske cerkve,
  • Larina GriesslerČasopisna jezikovna politika glede spolno občutljive rabe jezika v izbranih nemških časopisih,
  • Nika VidrihEnakopravnost spolov v internetnih časopisnih člankih na primeru smučarskih skokov,
  • Roberta KostadinovskaPrimerjalna analiza spolno občutlijve rabe jezika v zaposlitvenih oglasih v Nemčiji, Avstriji in Švici.

19. 10. 2020

03. 09. 2020