Gostujoče predavanje dr. Saše Kovačevića

V ponedeljek 4. 12. 2023 vas ob 10.00 vabimo na gostujoče predavanje dr. Saše Kovačevića z Arheološkega Instituta v Zagrebu z naslovom Bogovi, smrtniki in reke. Sedem let arheoloških raziskav v Jalžabetu (Gods, mortals and rivers. Seven years of archaeological research in Jalžabet.).

Predavatelj bo predstavil svoje raziskave ene največjih gomil iz starejše železne dobe v širši regiji, ki so se začele s šokantnim spoznanjem, da je bila gomila pred kratkim tarča plenjenja. Kljub temu so bile med raziskavami odkrite številne izjemne najdbe...

Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku v predavalnici P5 Oddelka za arheologijo UL FF na Zavetiški 5 v Ljubljani. Spremljati ga bo mogoče tudi na daljavo preko videokonferenčne platforme Zoom.

Predavanje sodi v niz Gostujočih predavanj ob stoletnici študija arheologije na Filozofski fakulteti.

Vabljeni!

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor