Konferenca Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika

Zaradi pandemije covida-19 bo letošnja konferenca Jezikovne tehnologije in digitalna humanistika potekala v virtualni obliki. Konferenca je za vse udeležence brezplačna, je pa zaradi lažje organizacije obvezna prijava. Zbornik konference in posnetki predstavitev sprejetih prispevkov bodo objavljeni vnaprej, med konferenco pa bodo v okolju Zoom organizirali moderirane tematske diskusije v živo. 24. in 25. septembra 2020 se bosta tako predstavila dva vabljena predavatelja iz tujine ter avtorji 21 rednih in petih študentskih prispevkov, ki so jih uvrstili v štiri tematske sklope: Jezikovne in govorne tehnologijeJezikovni viriKorpusna analiza in Digitalna humanistika in pedagogika. V sklopu konference bodo priredili tudi panel Razvoj slovenščine v digitalnem okolju, ob zaključku nagradili najboljši študentski prispevek, po konferenci pa sledi še redni letni občni zbor Slovenskega društva za jezikovne tehnologije.

Urnik konference

19. 10. 2020