Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija (ASEF) organizira spletno predavanje prof. Michaela Bigginsa z naslovom Od slovenske do svetovne književnosti: slovenski pretekli in prihodnji prispevki k svetovnemu literarnemu kanonu (From Slovenian to World Literature: Slovenia's Past and Future Contributions to the Global Literary Canon).

Michael Biggins je kot prevajalec odgovoren za številne klasike slovenske literature dvajsetega stoletja, objavljene v angleščini, vključno z mednarodno najbolje prodajanimi slovenskimi romani vseh časov, kot so: Alamut Vladimirja Bartola (Scala House 2004, ponovno izdala Severna Atlantika 2007) in Nekropola Borisa Pahorja (Harcourt 1995, znova izdan v Dalkeyjevem arhivu leta 2010). Leta 2021 je Biggins postal prvi neslovenski prejemnik nagrade Primoža Trubarja za vseživljenjski prispevek k napredku in ohranjanju slovenske pisane kulturne dediščine.

Predavanje bo potekalo v torek, 15. junija 2021, ob 19.00 uri po srednjeevropskem času (CET).

Več o dogodku in prijave

Facebook dogodek

19. 10. 2020