Predavanja dr. Isabelle Käser z Univerze v Bernu

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na predavanja, ki jih bo v okviru učiteljske izmenjave skupnega programa CREOLE izvedela dr. Isabelle Käser, Oddelek za socialno antropologijo, Univerza v Bernu. Potekala bodo na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo (Zavetiška 5) v angleškem jeziku, po naslednjem razporedu:

• Govor, organizacija in boj z margine: kurdska ženska gibanja v Turčiji, Siriji, Iraku in Iranu – predavanja: sreda, 24. 5. 2023, 9.40–13.00 (predavalnica P4);
  • Govor, organizacija in boj z margine: kurdska ženska gibanja v Turčiji, Siriji, Iraku in Iranu – seminar: četrtek, 25. 5. 2023, 11.20–14.00 (predavalnica P4).

Isabel Käser bo predstavila različna sodobna revolucionarna gibanja, njihove politike spolov in nedavne zgodovine (v Rojavi, Turčiji in Iranu). Prvi del bo potekal v obliki predavanj, drug del v obliki seminarja.

Predavanja so namenjena študentom dodiplomskega in podiplomskega študija na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo. Obvezna so za študente skupnega programa Creole. Vljudno pa ste vabljeni tudi drugi.

19. 10. 2020

03. 09. 2020