Pripovedovalski večer: Zgodbe o norosti

V ponedeljek, 24. aprila 2023, ob 18. uri, vas študentje prvega letnika etnologije in kulturne antropologije vabijo na Zavetiško 5 v P2, kjer bo potekal pripovedovalski večer z naslovom Zgodbe o norosti.

Študenti so doma in na terenu zbirali zgodbe o mestnih in vaških posebnežih, o za mnoge nenavadnih ljudeh, o ljudeh, ki so jim rekli, da so nori. Zgodbe so zbrali pri različnih virih in ugotovili, da ni vse tako črno-belo ter kako se prepleta družbeni spomin sogovornikov o osebi, o kateri so zapisali zgodbo. Nekateri te zgodbe govorijo z nasmeškom, nekateri z resnim ali celo prestrašenim obrazom. Vsak od njih poda del zgodbe. Te dele pa so študenti združili v celote, ki jih bodo v ponedeljek predstavili in na nek način glavnim junakom njihovih zgodb posodili svoj glas.

Vljudno vabljeni!