Serija gostujočih predavanj Nikole Holma (Oslo Metropolitan University)

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete vljudno vabi vse zainteresirane na serijo predavanj, ki jih bo imel gostujoči predavatelj Nikola Holm z norveške univerze Oslo Metropolitan University. Predavanja bodo v slovenskem jeziku.

• Torek, 21. maj, 11.2012.55, pred. 415

Pogled v zgodovino skandinavskih držav in jezikov

• Torek, 21. maj, 13.0015.25, pred. 309

Norveška družba danes (v primerjavi s švedsko in dansko)

Sodobni norveški jezik (v primerjavi s švedščino in danščino ter z južnoslovanskimi jeziki glede stanja narečij)

• Sreda, 22. maj, 11.2012.55, pred. 024

   Skandinavski sosedje in predsodki: primeri v jeziku, sodobni kulturi, TV programih in diskusija

• Petek, 24. maj, 9.4012.05, pred. 03

   Norveška narečja: značilnosti, primeri, vaje za razumevanje, primerjava s švedščino

Nikola Holm je študiral skandinavistiko z norveščino kot glavnim jezikom na Filološki fakulteti v Beogradu. Hkrati je štiri leta obiskoval pouk slovenščine kot izbirnega jezika. Magistriral je leta 2012 s temo transferja iz prvega jezika v drugi v izpitnih nalogah študentov norveščine. Med študijem je eno leto prostovoljno delal na Danskem preko EU programa EVS (European Voluntary Service) ter eno leto študiral norveščino kot tuji jezik kot prejemnik štipendije Univerze v Oslu. Po končanem študiju v Beogradu je delal kot učitelj norveščine v Latviji in nato na Norveškem, kjer je leta 2017 končal enoletni dopolnilni študij didaktike norveškega jezika. Od leta 2018 dela kot lektor za norveški jezik in vodja študijskega programa na univerzi OsloMet (nekdanja Visoka šola v Oslu).

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor