Vabilo na gostujoče predavanje s področja irskih študij

V ponedeljek, 21. 11. 2022 (ob 19.40, predavalnica 34), bo na Oddelku za anglistiko in amerikanistiko v okviru projekta Irish Studies Guest Lecture Series 2022 predaval Dr. Conor McCarthy z Univerze Maynooth na Irskem. Gostujoče predavanje z naslovom “Seamus Deane: Kritik kot intelektualec” bo posvečeno lani preminulemu velikanu irske literarne kritike, ki je bil v irskem javnem prostoru prepoznavna intelektualna navzočnost, v mednarodnem merilu pa je precej slabše poznan. Dr. McCarthy se bo v svojem predavanju osredotočil na pomembnost Deanovih interpretacij del irske književnosti ter razloge za vznik polemik v zvezi z Deanovo zapuščino. Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku.

Vljudno vabljeni!

Gostujoča predavanja s področja irskih študij potekajo v sodelovanju s Filozofsko fakulteto na Reki ter ob finančni podpori veleposlaništev Irske v Sloveniji in na Hrvaškem.