Obisk madžarskega veleposlanika

Filozofsko fakulteto je v sredo, 3. 2. 2022, obiskal madžarski veleposlanik nj. ekselenca Andor Ferenc Dávid v spremstvu direktorice Madžarskega kulturnega centra – Lisztovega instituta Bíborke Molnár-Gábor in lektorja za madžarski jezik Tamása Kruszlicsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar so se pogovarjali o možnostih sofinanciranja uvedbe prvostopenjskega študija madžarskega jezika s prevajanjem, ki ga pripravljata Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje in Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete. Posebej so izpostavil potrebe po prevajalcih in tolmačih z madžarščino, ki kljub dejstvu, da je madžarščina jezik sosednje države in da so v obeh državah jezikovne manjšine, še vedno ostajajo velike.

Zadnje novice

Podelitev priznanj za najboljšo doktorsko disertacijo na področju humanistike in družboslovja

Skupna fotografija mentorjev, somentorjev in dveh nagrajencev

Dr. Jasna Podreka in dr. Sonja Pečjak sodelovali na 3. Predsedničinem forumu