Obisk prof. Jusufa Osmanija in veleposlanika Republike Kosovo

V sredo, 15. marca, so na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete v sklopu Izbranih poglavij iz zgodovine JV Evrope v zgodnjem novem veku gostili kosovskega arhivista in zgodovinarja dr. Jusufa Osmanija, upokojenega direktorja kosovskega arhiva in profesorja arhivistike na Filozofski fakulteti Univerze v Prištini. Predaval je o gospodarski zgodovini Kosova, s poudarkom na osmanskem obdobju. Predavanja se je udeležil tudi veleposlanik Republike Kosovo v Sloveniji, Nj. Eks. Valdet Sadik. Gosta sta sprejela prodekana, izr. dr. Sašo Jerše in izr. prof. dr. Irena Samide.

Zadnje novice

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.