Odprtje razstave Katalonščina: deset milijonov evropskih glasov

V torek, 19. 10. 2021, je v avli Filozofske fakultete potekalo odprtje razstave Katalonščina: deset milijonov evropskih glasov. Na odprtju sta zbrane nagovorila delegat katalonske vlade v jugovzhodni Evropi Eric Hauck in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar. Za tolmačenje je poskrbela lektorica za katalonski jezik na Filozofski fakulteti Hristina Vasić Tomše.

Na Oddelku za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete deluje lektorat katalonščine od leta 2020. Namenjen je tako študentom in študentkam v okviru študijskih obveznosti kot tudi drugim študentom in študentkam na Filozofski fakulteti, ki se lahko vpišejo v začetni ali nadaljevalni lektorat.

Razstava bo na ogled do 5. novembra 2021.

Foto: Katja Černe

27. 06. 2022

Študenta Filozofske fakultete Tanja Božić in Sašo Puljarević - prejemnika nagrade Mlado Pero

Fotografija: Voranc Vogel/Delo