Okrogla miza Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991

Središče za javno zgodovino in Oddelek za zgodovino FF UL sta organizirala okroglo mizo z naslovom Jugoslavija: poslednje poglavje 1980—1991. Okrogla miza je bila povezana s predstavitvijo knjige z enakim naslovom, ki je izšla konec leta 2021.

V pogovoru, ki ga je vodil Bojan Balkovec, so sodelovali: Sonja Biserko (Helsinški odbor za človekove pravice v Srbiji), Tvrtko Jakovina (Filozofska Fakulteta, Univerza v Zagrebu), Husnija Kamberović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Sarajevu), Dubravka Stojanović (Filozofska Fakulteta, Univerza v Beogradu), Božo Repe (Filozofska Fakulteta, Univerza v Ljubljani) in Marko Zajc (Inštitut za novejšo zgodovino).

V pogovoru smo se dotaknili zanimivih tem iz notranje jugoslovanske politike, njene zunanje politike, medrepubliških odnosov, političnega ustroja federacija in vloge intelektualcev.

Zadnje novice

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani