Podelitev prvega Toporišičevega priznanja

4. julija zvečer je v okviru otvoritve 58. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture potekala podelitev prvega Toporišičevega priznanja Oddelka za slovenistiko in Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Za izjemne raziskovalne in pedagoške dosežke na vseh stopnjah izobraževanja ter izkazano večdesetletno sodelovanje in krepitev sodelovanja med ustanovami na področju slovenistike ga je prejela dr. Lidija Arizankovska, redna profesorica na Filološki fakulteti Blaže Koneski Univerze sv. Cirila in Metoda v Skopju. Iskrene čestitke!

Več o priznanju

Spominska slovesnost v čast akad. prof. dr. Borisu Paternuju

Foto: Neža Kočnik

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Prestižna nagrada za projekt SoNAR-Global

Koordinatorica projekta Tamara Giles-Vernick, ki ji Sylvie Retailleau, francoska ministrica za visoko šolstvo in znanost, podeljuje nagrado.