Pričevanje Sadae Kasaoka, ki je preživela eksplozijo atomske bombe nad Hirošimo

Gospa Sadae Kasaoka v pogovoru z udeleženci dogodka

Gospa Sadae Kasaoka v pogovoru z udeleženci dogodka

Na Filozofski fakulteti so v nabito polni predavalnici študenti in obiskovalci prisluhnili pričevanju gospe Sadae Kasaoka, ki je kot otrok preživela eksplozijo atomske bombe nad Hirošimo. Dogodek, ki obeležuje 79. obletnico te tragedije, je pritegnil množico ljudi, ki so z veliko zanimanja prisluhnili njeni zgodbi ter aktivno sodelovali s številnimivprašanji.

Gospa Kasaoka je ganljivo opisala grozljive posledice atomske bombe, ki je vzela več sto tisoč življenj in za vedno spremenila življenje preživelih. »Atomska bomba je skupek zla,« je poudarila in dodala, da jedrsko orožje ne bi smelo obstajati. Z zgodbo o svojem otroštvu in posledicah vojne je opomnila, kako pomembno je delovati za mir in preprečevanje uporabe jedrskega orožja v prihodnosti.

Njeno pričevanje je prisotne močno nagovorilo, saj so z velikim zanimanjem postavljali vprašanja. Dogodek ni bil zgolj zgodovinsko predavanje, temveč je imel tudi močno etično sporočilo o potrebi po sočutju, medsebojnem razumevanju in prizadevanju za svet brez vojn in orožja za množično uničevanje. Naše poslanstvo je, da ta spomin prenašamo naprej.

Dogodek je bil organiziran v sodelovanju s Spominskim muzejem za mir v Hirošimi in Univerzo v Hirošimi v sklopu dogodkov ob Letu dediščine FF. Udeleženci dogodka so vabljeni, da svoje misli posredujejo v vprašalniku, ki sta ga pripravila.

 

Zadnje novice

Odziv na senzacionalistično in zavajajoče prikazovanje problematike nasilja med mladimi

Odzivu na senzacionalistično in zavajajoče prikazovanje problematike nasilja med mladimi sta se pridružila oddelka za pedagogiko in andragogiko ter psihologijo Filozofske fakultete.

Konferenca Suhozidna gradnja na Slovenskem med teorijo in prakso

Utrinek s konference

Prekinitev študijskega procesa v podporo srbskim študentom

Zbrani na dogodku v Foersterjevem vrtu