Priznanji Izidorja Cankarja za sodelavce Filozofske fakultete

Letošnje prejemnice in prejemniki priznanj Slovenskega umetnostnozgodovinskega društva (Foto: Facebook stran Oddelka za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete)

17. aprila 2023 je Slovensko umetnostnozgodovinsko društvo podelilo svoje bienalne nagrade (za življenjsko delo) in priznanja (za dosežke v zadnjih dveh letih) Izidorja Cankarja. Tokrat so bili nagrajeni trije sodelavci Filozofske fakultete.

Priznanje Izidorja Cankarja v letu 2023 je prejela asist. dr. Katra Meke za razstavni projekt Fortunat Bergant (1721–1769). Katra Meke je kustosinja Narodne galerije in zaposlena tudi v okviru programske skupine na Oddelku za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete.

Priznanje Izidorja Cankarja v letu 2023 sta prejela tudi prof. dr. Matej Klemenčič in prof. dr. Enrico Lucchese za organizacijo in izvedbo mednarodnega simpozija Naročniki, posredniki in beneški umetniki na Dunaju in v cesarskih deželah (1650–1750) / Patrons, Intermediaries and Venetian Artists in Vienna and Imperial Domains (1650–1750) ter uredništvo istoimenske znanstvene monografije. Gre za rezultat projekta, ki ga je imel Enrico Lucchese med 2019 in 2022 na Filozofski fakulteti.

Iskrene čestitke!

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu