Prof. dr. Jana S. Rošker prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado

Prof. dr. Jana S. Rošker je prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado.

Prof. dr. Jana S. Rošker z Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete je prejela Tajvansko-francosko kulturno nagrado, nagrado tajvanskega Ministrstva za kulturo in Akademije moralnih in političnih znanosti Francoskega inštituta (Institut de France).

Prof. Rošker je od leta 1994 večkrat za daljše obdobje raziskovalno obiskala Tajvan, leta 1995 pa je skupaj s kolegi ustanovila Oddelek za azijske študije na Filozofski fakulteti v Ljubljani. V zadnjih letih se posveča raziskovanju tajvanske moderne in sodobne filozofije in je tako približala dela tajvanskih filozofov širšim akademskim krogom. Leta 2019 je objavila več člankov o vlogi tajvanske filozofije na vzhodne filozofske tradicije, obenem pa promovirala sodelovanje med Univerzo v Ljubljani in tajvanskimi univerzami.

Iskrene čestitke!

25. 11. 2021

Podpora Senata Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani kolektivu Informativnega programa Televizije Slovenija

Foto: www.siol.net
25. 11. 2021

Predavanje doc. dr. Petra Mikše: Od kod gorska identiteta Slovencev?

23. 11. 2021

Kje smo 10 let po zasedbi Filozofske fakultete?