Sprejem za študente in študentke na izmenjavi

11. februarja 2021 je potekal virtualni sprejem za mednarodne študentke in študente.

V četrtek, 11. februarja 2021, je potekal virtualni sprejem za mednarodne študentke in študente, ki jih bomo na Filozofski fakulteti gostili v letnem semestru. Študentke in študente je pozdravila prodekanja, izr. prof. dr. Katja Vintar Mally, nato pa smo jim predstavili fakulteto, knjižnice, podporo tutork in tutorjev za tuje študente ter študentske ugodnosti. Kljub trenutno negotovi situaciji jih bo na naši fakulteti gostovalo 51. Mednarodni študenti in študentke začenjajo svoj študij bodisi na daljavo bodisi so že pripotovali v Slovenijo. Izrekamo jim toplo dobrodošlico in jim želimo čim več lepih ter zanimivih izkušenj tekom izmenjave.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.