Zaključni dogodek projekta GEOŠTRAM

Utrinek z dogodka (foto: Katja Vintar Malyy)

V sredo, 11. septembra 2024, je bil na Oddelku za geografijo UL FF izveden zaključni dogodek projekta Geoštram – Geografija za študentsko trajnostno mobilnost (v okviru Povezane skupnosti Eutopia). Študentke in študenta tretjega letnika geografije, Eva Grmek, Neža Vrečko, Špela Kitak, Jaka Maček in Jakob Kmetič, so zadnjih šest mesecev izvajali projekt pod vodstvom asist. Nejca Bobovnika in somentorstvom prof. dr. Katje Vintar Mally. Uvodnemu nagovoru dekanje UL FF, prof. dr. Mojce Schlamberger Brezar, je sledila predstavitev izsledkov raziskave o potovalnih navadah, željah in predlogih študentov in študentk Univerze v Ljubljani. Na ugotovitve se je neposredno navezala okrogla miza z naslovom Izzivi in možnosti študentske trajnostne mobilnosti, na kateri so ob rektorju prof. dr. Gregorju Majdiču sodelovali tudi izr. prof. dr. Matej Ogrin (Oddelek za geografijo UL FF), Klemen Gostič (Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije), Nela Halilović (Inštitut za politike prostora) in Jan Škruba (študent UL FS). V okviru projekta je nastalo tudi več gradiv za ozaveščanje o trajnostni mobilnosti na družbenih omrežjih, vključno z video posnetki.

17. Simpozij Geografski informacijski sistemi v Sloveniji

Zbrane je nagovorila tudi prodekanja Filozofske fakultete prof. dr. Irena Samide (foto: Marko Zaplatil).

Dr. Aljoša Kravanja: intervju ob jubileju Nobelove nagrade Friedricha Hayeka

Friedrich Hayek (foto: Creative Commons)

Inavguracijsko predavanje dr. Roka Stergarja

Dr. Stergar med predavanjem