Oddelek za pedagogiko in andragogiko

Kako misliti (in razumeti) toleranco

Spoštovani!

Vabimo vas k prijavi na mednarodni (virtualni) simpozij
Kako misliti (in razumeti) toleranco,
ki bo potekal v torek, 23. novembra 2021.

Kratek opis dogodka:

Mednarodni spletni simpozij Kako misliti (in razumeti) toleranco (izveden bo v torek, 23. novembra 2021 kot ‘Teams webinar’) združuje vodilne sodobne raziskovalce na širšem vsebinskem področju tolerance. Predavatelji bodo predstavili široko paleto vprašanj, problemov in izzivov, ki jih obstoječe študije na tem vsebinskem področju spregledajo, zanemarjajo ali celo ignorirajo. Čeprav velja toleranca – tako zgodovinsko kakor tudi konceptualno – za enega od najpomembnejših modelov spoprijemanja z različnostjo, ostaja predmet različnih protislovij in številnih nesoglasij.

Predavatelji na tem spletnem simpoziju (po abecednem vrstnem redu) so: prof. Anna Elisabetta Galeotti (Univerza Piemonte Orientale, Italija), prof. David Heyd (Univerza The Hebrew University of Jerusalem, Izrael), prof. Friderik Klampfer (Univerza v Mariboru, Slovenija), prof. Roman Kuhar (Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani), prof. Sune Laegaard (Univerza Roskilde, Danska), prof. Nenad Miščević (Univerza v Mariboru), prof. Roberta Sala (Univerza Vita-Salute San Raffaele, Italija) ter dr. Mitja Sardoč (Pedagoški inštitut).

Mednarodni spletni simpozij Kako misliti (in razumeti) toleranco organizirata Pedagoški inštitut ter Filozofska fakulteta (Univerza v Mariboru). Simpozij je brezplačen in odprt za javnost.

Več informacij o dogodku in o načinu prijave je dostopnih na spletni strani: https://www.pei.si/simpozij-toleranca/

Vljudno vabljeni!

Sliko je pošiljatelj odstranil.

Sliko je pošiljatelj odstranil. Deli

Sliko je pošiljatelj odstranil. Tvitni

Tvitni

Sliko je pošiljatelj odstranil. Posreduj

Posreduj

PEDAGOŠKI INŠTITUT/EDUCATIONAL RESEARCH INSTITUTE
Gerbičeva 62, 1000 Ljubljana, +386 (0)1 420 12 40, +386 (0)31 638
tajnistvo@pei.si

Če ne želite prejemati e-novic, se lahko od njih odjavite TUKAJ.

Sliko je pošiljatelj odstranil. Twitter

Sliko je pošiljatelj odstranil. Facebook

Sliko je pošiljatelj odstranil. Website

Sporočilo je bilo poslano s programom MailChimp. Copyright © 2010 Pedagoški inštitut - vse pravice pridržane.

mednarodni simpozij Nevenka Princes