LINGVISTIČNI KROŽEK FILOZOFSKE FAKULTETE V LJUBLJANI

vabi na 1219. sestanek

v ponedeljek, 28. novembra, ob 18.00

v predavalnici 325 v 3. nadstropju Filozofske fakultete.

Predavala bosta:

izr. prof. dr. Mojca Kompara Lukančič,

Univerza v Mariboru

Naslov predavanja:

Dvojezičnost v slovenski Istri – izbrane študije, položaj in težave pri ohranjanju dvojezičnosti

Povzetek:

V okviru predavanja orišemo dvojezičnost v slovenski Istri, in sicer predstavimo nekaj študij ter osnovne značilnosti. Nadaljujemo s predstavitvijo položaja dvojezičnosti, vpliva italijanskih medijev ter stanja dvojezičnosti v slovenskih šolah na dvojezičnem območju slovenske Istre. V nadaljevanju predstavimo analizo izbranih besedil in dokumentov, prevedenih iz slovenščine v italijanščino (gre za dvojezična besedila štirih dvojezičnih občin: Koper, Izola, Piran in Ankaran), in razmišljamo o prihodnosti ter ohranjanju dvojezičnosti.

Opomba:

Tisti, ki želite predavanje spremljati prek Zooma, to do ponedeljka dopoldne sporočite na naslov chikako.bucar@guest.arnes.si. Sicer pa Vas vabimo, da se nam pridružite v predavalnici 325, saj na Filozofski fakulteti ni več omejitev glede predavanj v živo.

Vabljeni tudi študentje.

Za predsedstvo: Chikako Shigemori Bučar

--
To sporočilo ste prejeli, ker ste naročeni na skupino »Lingvistični krožek« v Google Skupinah.
Če se želite odjaviti od skupine in ne želite več prejemati njenih e-poštnih sporočil, pišite na naslov lingvisticnikrozek+unsubscribe@googlegroups.com.
Če si želite ogledati to razpravo v spletu, obiščite spletno stran https://groups.google.com/d/msgid/lingvisticnikrozek/CAF7hWOWg5F%2BuEACyjJ0HUdCqxpfz7yb4AxFPbbr6RSOdve1vjQ%40mail.gmail.com.

Začetek obveznosti v letnem semestru 2022/23 (BlažR)

Oddelek za psihologijo

Urniki za letni semester 2022 / 2023

Sprememba GU Hotimir Tivadar