Praznična humanitarna akcija za obdarovanje socialno ogroženih otrok iz Doma Malči Beličeve

December je čas, ko nas prazniki posebej opomnijo na vrednote kot so družina, prijateljstvo in ljubezen do sočloveka. Tisti, ki imamo možnost, da praznike preživimo v krogu družine in prijateljev, se moramo zavedati, da ta privilegij ni dan vsem.

Da stisko tistih, ki so prikrajšani, razumemo tudi študenti in alumni Oddelka za arheologijo, bomo pokazali z organizacijo (zdaj že četrtič, zato že tradicionalne) zbiralne akcije božičnih daril za otroke iz Mladinskega Doma Malči Beličeve. Z njimi se čutimo še posebej povezani, saj je bil njihov nekdanji Dom nekdaj prav v stavbi na Zavetiški 5, kjer danes domuje Oddelek za arheologijo.

Izredno je pomembno, da so otroci, ki živijo v domu, navkljub težkim življenjskim izkušnjam, deležni nekaj veselja in prazničnih radosti. Tudi letos smo se dodatno dogovorili, da bo skupinica naših glasbeno nadarjenih študentov nastopila kot spremstvo Dedka Mraza ob obdarovanju v MDMB.

Ob tem pa potrebujemo tudi vašo pomoč in se s prošnjo obračamo na Vas. Pomaga lahko čisto vsaka malenkost. Zbirajo se različni priboljški (suho sadje, sladkarije, oreščki, različno pecivo in priboljški) ter šolske potrebščine kot so zvezki, šestila, barvice, flomastri, svinčniki ter knjige. Prav jim bodo prišle tudi zimske nogavice, copati, rokavice, kape.

Zbirali bomo tudi embalažo za praznično zavijanje (darilne vrečke ipd.).

Prepričani smo, da nam lahko uspe!

Če imate poleg omenjenega možnost darovati promocijski pisarniški material kot so kemični svinčniki, blokci in podobno, se v Domu prav tako lepo priporočajo, saj jim tega vedno primanjkuje.

Darila se zbirajo na Zavetiški 5, v pritličju pri kavomatu oz. v 1. nadstropju pred knjižnico Oddelka za arheologijo, od 07.00- 19.00, do 16.12.2022.

Že vnaprej hvala za Vaše dobrosrčno sodelovanje in lep pozdrav!

Vse informacije dobite na telefonski št. 051 877 787

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - zaprta 4. 7. in 5. 7.

Strokovna služba oddelka 4.7.

Sprememba GU Simon Kušar

Toporišičevo priznanje