Razpis za štipendije v regionalni mreži Centrov za napredne študije v jugovzhodni Evropi (RECAS)

S štipendijami se želi spodbujati štipendiste k izvajanju in predstavitvam svojih raziskav v regionalnih centrih Jugovzhodne Evrope. Štipendistom bo na voljo podpora gostiteljev na univerzah na Reki in v Beogradu, po lastni izbiri pa bodo lahko sodelovali tudi na univerzah v Skopju, Sarajevu, Prištini, Tirani ali Podgorici.

Tema štipendij za leto 2025 je „Spremembe na Balkanu - strateške intervencije za demokratično Evropo“. Na razpis se lahko prijavijo kandidati z že pridobljenim doktoratom znanosti ali enakovrednim nazivom, pridobljenim največ 5 let pred razpisnim rokom oz. doktorski študenti višjih letnikov. Rok za prijavo je 15. 10. 2024. Več informacij, razpisne pogoje in prijavnico najdete v prilogi in na spletni strani: https://recas.info/fellowship-call/.

Sprememba GU Kornelija Ajlec

Oddelek za azijske študije

Sprememba GU Nina Golob

Oddelek za umetnostno zgodovino