Investigating computer-mediated communication

Urednik: Darja Fišer, Michael Beißwenger

Znanstvena monografija združuje prispevke raziskovalcev, dejavnih v okviru pobude Computer-mediated Communication and Social Media Corpora for Humanities, ki raziskuje dobre prakse, povezane z vprašanji razvoja, obdelave in analize korpusov računalniško posredovane komunikacije (CMC). V 8 poglavjih so zbrani prispevki 16 avtorjev iz 13 držav, ki so raziskovali nastajanje CMC-korpusa in se ukvarjali z analizo pojavov CMC. Zaradi raznovrstnih raziskovalnih vprašanj in uporabe širokega nabora pristopov so njihovi prispevki razdeljeni v štiri tematske in metodološke dele: Leksikalna analiza CMC, Sociolingvistična analiza CMC, Pogovor in konflikt v CMC ter Gradnja in obdelava CMC-virov. Monografija je izšla v okviru projekta JANES – Jezikoslovna analiza nestandardne slovenščine je nacionalni raziskovalni projekt (J6―6842), ki ga od 1. 7. 2014 do 1. 2. 2018 financira Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije. Pri projektu, ki ga vodi dr. Darja Fišer, sodelujejo raziskovalci s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Instituta “Jožef Stefan”.

Leto izida: 2017

Zbirka: Prevodoslovje in uporabno jezikoslovje

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

04. 04. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Cikel pogovornih večerov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

27. 03. 2024