Kaj počne tukaj samuraj? Vzhodnoazijski predmeti v zbirki Pokrajinskega muzeja Celje: katalog občasne razstave

Urednik: Barbara Trnovec, Nataša Vampelj Suhadolnik, Maja Veselič

Barbara Trnovec, Pokrajinski muzej Celje; Nataša Vampelj Suhadolnik, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Maja Veselič, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Mina Grčar, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Klara Hrvatin, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Helena Motoh, Znanstveno-raziskovalno središče Koper; Bojan Šibenik; Nataša Visočnik Gerželj, Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta; Manca Jedretič; Darian Kocmur; Ruby Knap; Vid Seth Peterson. Pokrajinski muzej Celje hrani zanimivo zbirko predmetov vzhodnoazijskega izvora. Med njimi so tudi samurajska oprema, misijonarski zvitek, lakirani predmeti, kadilnika v obliki slona in poslikani pahljači. Kakšna je provenienca teh predmetov? Kdo so bili zbiratelji teh predmetov? Kdaj in kako so jih pridobili? Kakšni motivi so jih pri tem vodili? Na nekatera vprašanja poskušata odgovoriti občasna razstava Kaj počne tukaj samuraj? in pričujoči katalog, ki je izšel v sozaložništvu Znanstvene založbe Filozofske fakultete in Pokrajinskega muzeja Celje. Publikacija je brezplačna. Nekaj izvodov je na voljo v Knjigarni FF. Do nje pa lahko tudi prosto dostopate na portalu E-knjige ZZFF.

Leto izida: 2021

Tip vezave: mehka vezava

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 04. - 10. 04. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanja prof. Gabriele Poblet Denti (Avtonomna univerza v Barceloni)

05. 04. - 06. 04. 2024