Potikanja po okolnih svetovih živali in ljudi

Avtor: Jakob von Uexküll

Knjiga Potikanja po okolnih svetovih živali in ljudi (1934) na strnjen način in v značilnem fenomenološkem pristopu predstavi Uexküllovo teorijo o okolnih svetovih. Avtor v njej zavrne tradicionalni pogled na žival kot pretanjeni "strojni mehanizem", ki se zgolj refleksno in trpno odziva na spremembe v svojem okolju, v katerem deluje kot "objekt". Ob vrsti primerov pokaže, da organizem svoj svet aktivno konstituira, da v njem nastopa kot "subjekt". Potikanja po okolnih svetovih živali in ljudi veljajo za referenčno delo tako na področju humanistično-družboslovnih kot naravoslovnih študij. Delo, ki ostaja aktualno vse do danes, je avtorjev prvi knjižni prevod v slovenščino. Spremna beseda: dr. Sebastjan V<?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />örös.

Leto izida: 2018

Tip vezave: mehka vezava

ISBN: 978-961-06-0062-6

19. 10. 2020