Psihometrična analiza s programom R

Avtor: Gregor Sočan

Čeprav so se psihometrične metode razvile na področju psihologije, se je v pre¬teklih desetletjih pokazalo, da so uporabne na vseh področjih, ki se dotikajo člo¬vekovega vedenja – v izobraževanju, sociologiji, organizacijskih vedah, trženju, zdravstvenih vedah, živilski tehnologiji in še kje. Na trgu je na voljo precej so¬dobnih knjig o psihometričnem testiranju. Prav tako lahko najdemo kakovostne knjige o vsebinskih vidikih sestavljanja testov. Manjka pa praktično usmerjenih učbenikov, namenjenih štu¬dentom prvih dveh stopenj ter raziskovalcem in praktikom, ki se s psihometrično analizo srečujejo občasno in poznajo osnovne pojme testne teorije, vendar pri njihovem prenosu v prakso niso povsem suvereni. Ta učbenik je namenjen tej skupini uporabnikov.

Leto izida: 2021

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje