Avtor: Jaka Repič
Urbanizacija in vzpostavljanje etničnih skupnosti v Port Moresbyju, Papua Nova Gvineja je urbanoantropološka monografija, ki obravnava ruralno-urbane migracije in vzpostavljanje urbanih etničnih skupnosti, imenovanih sistemi wantok v glavnem mestu Papue Nove Gvineje. Delo po eni strani temelji na zgodovinskem pregledu notranjih migracij in urbanizacije na Papui Novi Gvineji, po drugi strani pa na etnografski raziskavi med priseljenci v t. i. urbanih oziroma neformalnih barakarskih naseljih Port Moresbyja. Knjiga je v PDF obliki dostopna tukaj.

Leto izida: 2013

Tip vezave: Elektronska izdaja

07. 06. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kukavičje ukane – Branje kratkih zgodb

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani