Zveneča metafizika: skladateljski opus akademika Lojzeta Lebiča

Avtor: Gregor Pompe

Akad. prof. Lojze Lebič sodi med največje slovenske skladatelje. Monografija o njegovem opusu je zasnovana v treh poglavjih. V prvem je izrisana življenjska pot skladatelja in slovenskega intelektualca, v drugem poglavju je predstavljen skladateljev odnos do glasbe, kompozicije, različnih slogovnih usmeritev in glasbenih žanrov, poslednje poglavje pa prinaša sintetični zaključek in primerjavo med skladateljevo »eksplicitno« poetiko in poetiko, kakršna se kaže v realiziranih delih.

Leto izida: 2014

Zbirka: Razprave FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

28. 02. 2024
Oddelek za zgodovino, Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Oddelek za umetnostno zgodovino, Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

27. 02. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

V tovarni, na protestih in v domačih kuhinjah: med industrijskim delavstvom, o spominih in izkušnjah, o telesu ter spremembah

21. 02. 2024