Priprava in izvedba geografskih terenskih vaj v Iški vasi

Urednik: Tatjana Resnik Planinc, Mojca Ilc Klun
V priročniku Priprava in izvedba geografskih terenskih vaj v Iški vasi je zbranih osem različnih učnih priprav s pripadajočimi učnimi listi in rešitvami. Vsaka učna priprava vsebuje nabor operativnih učnih ciljev, podroben opis dela učitelja in dijakov, učne liste in rešitve le-teh. Vsaka učna priprava vključuje štiri učne liste, in sicer učni list za področja geomorfologije in geologije, hidrogeografije, pedogeografije in biogeografije ter orientacije, medtem ko je vsak učni list posebej sestavljen iz več različnih, na Bloomovi taksonomiji utemeljenih nalog. Priročnik je tako zelo uporabno učilo za vse učitelje geografije, ki za svoj pouk načrtujejo fizičnogeografske terenske vaje ne le za območje Iške vasi, ampak v kateri koli pokrajini, saj se lahko naloge prilagodijo izbrani lokaciji.

Leto izida: 2015

Tip vezave: elektronska izdaja (PDF)

26. 06. 2024
Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani