Razvijanje kompetentnosti bodočih učiteljev geografije na primeru učne strategije pojmovnih mrež

Avtor: Lea Nemec, Tatjana Resnik Planinc

Vsebina, ki jo obravnava pričujoče delo, predstavlja inovativen in originalen znanstveni prispevek k poznavanju učne strategije pojmovnih mrež na eni strani ter možnostim razvijanja kompetentnosti bodočih učiteljev, ne nujno samo geografije, na drugi strani. Znanstvena dognanja potrjujejo smiselnost izbranega izobraževanja s pomočjo strategije pojmovnih mrež ter obenem nudijo možnosti za nadaljnje delo v tej smeri. Vsebinsko so ključnega pomena za prihodnje izobraževanje učiteljev in nadaljnje raziskovalno delo s tega področja zlasti ugotovitve o pozitivni naravnanosti bodočih učiteljev do uporabe pojmovnih mrež, jasnem prepoznavanju njihove praktične vrednosti in visokem vrednotenju kompetenčnega pristopa. Knjiga je v PDF obliki dostopna tukaj.

Leto izida: 2012

Tip vezave: Elektronska izdaja

Zbirka: E-GeograFF

07. 05. 2024