Procesi in odnosi v Vzhodni Aziji: zbornik EARL

Urednik: Andrej Bekeš, Jana S. Rošker, Zlatko Šabič

Pričujoča knjiga pomeni mejnik v slovenskih raziskavah azijskih regij. Ta mejnik ima dvojni pomen: prvič, bralce opozarja na to, da je minilo prvo stoletje pedagoškega, pa tudi raziskovalnega in znanstvenega delovanja Univerze v Ljubljani. Monografija, ki je plod skupnih prizadevanj številnih posameznikov, je hkrati dokaz, da je v teh sto letih raziskovalcem uspelo razviti kakovostno stroko, katere predmet je raziskovanje azijske oziroma, natančneje, vzhodnoazijske regije. Drugi, nič manjši pomen tega mejnika pa je v tem, da so prav na področju vzhodnoazijskih študij nadvse plodno združili svoje raziskovalno delo znanstvenice in znanstveniki različnih disciplin. Pod strokovnim vodstvom uredniške ekipe s področij japonologije, sinologije in mednarodnih odnosov so izdali resnično interdisciplinarno delo, ki predmet raziskav, torej Vzhodno Azijo, osvetljuje z najrazličnejših zornih kotov in zato nudi vrsto novih perspektiv za bolj poglobljeno razumevanje večplastne kompleksnosti njenih družb.

Leto izida: 2019

Zbirka: Studia Humanitatis Asiatica

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

11. 04. - 12. 04. 2024
Oddelek za umetnostno zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Simpozij Razstavljanje na Slovenskem III

08. 04. - 10. 04. 2024